عقربه‌های برج ساعت تبریز در انتظار تصمیم شهرداری

قرار داد مسئول تعمیر و نگهداری ساعت تبریز مدت ها ست به مشکل خورده است. مسئولان اقدامی نمیکنند و ساعت همچنان خواب مانده است!
خبرنگار ما در تبریز به سراغ مسئول کوک کردن این ساعت مشهور رفته و دلیل خواب ماندن ساعت را از او پرسیده، عبادالله رادمهر می گوید همین حالا اگر مشکل قرارداد ش رفع شود ساعت به کار خواهد افتاد.

وحید پوررضوی- قلب تپنده برج ساعت عمارت شهرداری تبریز که هر ۲۴ ساعت یکبار کوک می شود نزدیک به ۴۰ روز است که به دلیل اختلافات جزئی به حال خود رها شده و زمان صحیح را نشان نمی دهد!

«ساعت لال شده» این اصطلاحی است که آذری زبان های تبریز برای ساعتی که از کار افتاده باشد استفاده می کنند. حالا ساعت عمارت شهرداری تبریز که سال ها معیار تنظیم ساعت رهگذران بوده لال شده است اآن هم به دلیل اختلافات شهرداری با متصدی تعمیر و نگهداری ساعت! اینطور که عبادالله رادمهر، مسئول تعمیر، نگهداری و کوک کردن ساعت عمارت شهرداری می گوید خود ساعت سالم است و فقط به دلیل کوک نشدن، به حالت سکون درآمده است. آن هم در حالی که فقط دو عدد از این نوع موتورهای منحصر به فرد در جهان وجود دارد که یکی از آنها در برج مشهور ساعت شهر لندن قرار دارد و دیگری در همین برج ساعت شهر تبریز.

رادمهر به «شمارسانه» می گوید: «ساعت برج شهرداری در سال ۹۲ به دلیل کارکرد زیاد و عدم رسیدگی چندین ساله دچار مشکل شد، لذا برخی از قطعات آن را تعمیر کرده و مسئولیت تعمیر و نگهداری آن را برعهده داشتم اما الان شهرداری تمایل چندانی به تمدید قرارداد من نشان نمی دهد.»
نتیجه اختلاف بین شهرداری و رادمهر این است که عقربه های ساعت برج شهرداری بیشتر از یک ماه است که به حالت سکون درآمده اند.