دور باطل مترو تبریز / پس از یک سال همچنان گرم کردن مترو با هیتر انجام می شود

یک سال پس از گزارش «شمارسانه » از عدم وجود تهویه گرمایشی در مترو تبریز ، بار دیگر برای گرم کردن مترو از هیترهای برقی استفاده کرده اند که خطراتی را در پی خواهد داشت

نخستین پیشنهاد احداث متروی تبریز در سال ۱۳۶۹ مطرح شده بود که بنا به دلایلی، تا سال ۱۳۷۹ منتفی ماند اما در سال ۱۳۸۰ مطالعات آن انجام گرفته و یک سال بعد، عملیات اجرایی آن آغاز گردید.

سری اول واگن های قطار شهری تبریز در سال ۹۳ و پس از مدت های مدید از طریق بندرعباس به تبریز رسید تا فاز اول متروی تبریز در سال ۹۴ با ۶ ایستگاه به طور رسمی افتتاح شود.

به دلیل نواقص موجود، خبری از سیستم گرمایشی محوطه داخلی ایستگاهها نبوده و کارکنان و مسافران، همگی باید با بخاری های برقی خودشان را گرم کنند که امسال نیز همانند سال گذشته با رسیدن فصل سرما، بخاری های برقی نیز در ایستگاهها ظاهر می شوند! به گفته مولوی، مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز پس از دو دهه انتظار برای بهره برداری کامل خط یک متروی تبریز، بالاخره این پروژه بزرگ در پایان امسال به پایان خواهد رسید.

خط یک متروی تبریز به طول ۱۷٫۲ کیلومتر با ۱۸ ایستگاه از میدان ائل گلی آغاز و از طریق بلوار شهید باکری، ۲۹بهمن، خیابان امام خمینی، چهارراه محققی، باغ گلستان و خیابان خیام به کوی لاله ختم می شود.

حدود ۸ کیلومتر از مسیر به صورت تونل عمیق طراحی شده و با دو دستگاه حفاری TBM در عمق حدود ۱۴ الی ۲۵ متری کف تونل، حفاری آن به اتمام رسیده است.

شایان ذکر است متروی تبریز از ۵ خط شامل ۴ خط اصلی و یک خط حومه به طول کلی ۱۰۰ کیلومتر تشکیل شده‌ است.