پاسخ پالایشگاه تبریز

توضیح: در پی انتشار گزارشی تحت عنوان «علی رغم تکذیب ها، پالایش نفت تبریز از آلودگی زیست محیطی خبر داشتند» در شمارسانه، روابط عمومی پالایشگاه تبریز پاسخی ارسال کرده که در ادامه عینا می آید:

بسمه تعالی

جناب آقای انواری

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری شما رسانه

جوابیه به مطلب مندرج در پایگاه خبری شما رسانه

با سلام و احترام

در پاسخ به مطلب مندرج در آن پایگاه خبری با موضوع “اسنادی که به دست شمارسانه رسیده نشان میدهد علی رغم تکذیب ها، پالایش نفت تبریز از آلودگی زیست محیطی خبر داشتند “و نظر به اینکه در بخشی از مطلب منتشر شده به پالایشگاه تبریز اشاره شده است جوابیه ذیل ارسال می گردد؛ لذا  مقتضی است طبق  ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی در آن خبر و در محل مطلب ادعایی آن رسانه درج گردد

اگر به ادعای آن رسانه پالایشگاه تبریز یه هیچ یک از تعهدات زیست محیطی خود  عمل نکرده است پس افتتاح طرحهای زیست محیطی و ارتقای کیفی فرآورده های پالایشگاه تبریز به ارزش ۵۰۰۰ میلیار تومان در دهم مرداد ماه سال ۱۳۹۸ توسط ریاست محترم جمهور چیست؟ طرح هایی از قبیل تولید بنزین یورو ۵ و تولید گازوئیل یورو ۵ و … که تمامی آنها با تکیه بر توان داخلی و به همت تلاشگران و کارشناسان خبره پالایشگاه تبریز محقق گردیده و به اذعان متخصین امر تاثیر شگرف بر کاهش آلایندگی کلانشهر تبریز داشته بطوریکه تعداد روزهای هوای سالم این کلانشهر را به صورت موثر افزایش داده است.

ضمنا این شرکت بسیاری از پروژه ها را نه بر اساس الزام زیست محیطی و یا تعهدات، که فراتر از آن در راستای بهبود مستمر و بنا به استراتژی سازمانی و همسویی با سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و صرفه جویی در مصرف منابع، برنامه ریزی و اجرا می نماید که هرگونه اولویت دهی آنها براساس منابع و شرایط جاری کشور می باشد.

در خصوص اخطار سازمان محیط زیست در مورد تصفیه گازهای انتهایی واحد گوگرد به عنوان تنها پروژه زیست محیطی باقیمانده پالایشگاه تبریز به اطلاع می رساند پروژه مذکور تصویب شده و در حال اجرا می باشد و بر اساس EIA ارائه شده به سازمان محیط زیست برای انجام آن تا اواسط سال ۹۹ مهلت داده شده که متاسفانه از سوی آن رسانه، هیچ اشاره ای به آن نشده و مطلب یکطرفه و مغرضانه ارائه گردیده است.

به نظر می رسد در برهه ای که تزریق روحیه نشاط و امید در جامعه، بیش از پیش مورد نیاز است دور از انصاف باشد با طرح مواردی مملو از ابهام و خلط مطالب رایحه یاس تزریق نمود.

  لذا انتشار اینگونه اخبار از آن پایگاه خبری بدور از شان رسانه و خبرنگار بوده که ناشی از عدم داشتن تخصص رسانه در این خصوص میباشد یقیناً شرکت پالایش نفت تبریز برخورد قانونی در مراجع قضایی از تهیه کنندگان این مطلب و انتشار دهندگان آن، بدلیل تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب را برای خود محفوظ می داند.

در پایان از آن رسانه انتظار می رود قبل از انتشار نسبت به کسب آگاهی و تکمیل یافته ها اقدام نموده و مطالب بصورت کامل و غیر جانبدارانه ارائه گردد.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت تبریز(پالایشگاه تبریز)