بحران جدی گاز در زاهدان در آغاز فصل سرما

مردم شهرستان زاهدان همیشه با فرا رسیدن فصل سرما باید بیشتر وقت خود را در صف های طولانی برای تهیه گاز مایع سپری کنند

 

مردم شهرستان زاهدان همیشه با فرا رسیدن فصل سرما باید بیشتر وقت خود را در صف های طولانی برای تهیه گاز مایع سپری کنند.

در واقع هر روز صبح باید به دنبال ماشین های سیلندرهای گاز باشند و وقتشان را در صف های طولانی توزیع گاز سپری کنند تا شاید گاز نصیبشان شود

صحبت از کمبود گاز مایع در زاهدان در شرایطی داغ است که انگار این کسادی بازار به دکه‌های فروش آزاد گاز نرسیده و دکه‌ها به راحتی با قیمت‌های حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

فرماندار شهرستان زاهدان در جلسه کمیته سوخت که به منظور افزایش سهمیه گاز مایع در شهرستان زاهدان تشکیل شد گفت: با توجه به مشکلات چند روز اخیر مردم زاهدان در تهیه و تامین گاز مایع همه مشکلات در اینخصوص بررسی که افزایش مصرف گاز مایع در شش ماهه دوم سال از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان خواسته شد.

ابوذر نخعی گفت: شرکت نفت موظف شده افزایش هزار تنی سهمیه گاز شرکت پرسی و ایران گاز و افزایش ۱۱۰۰ تنی سهمیه شرکت های الیاس و اتان گاز را پیگیری و این شرکت ها نیز ملزم به جذب صد در صدی میزان سهمیه شان شدند تا دیگر شاهد کمبود گاز و نارضایتی مردم نباشیم.

وی گفت: سهمیه اختصاص یافته مختص شهرستان زاهدان است و با جذب این سهمیه انتظار می رود توزیع گاز مایع در شهر زاهدان از ایستگاهی به سمت اشتراکی سوق پیدا کند.

وی تاکید کرد: شرکت های توزیع سیلندر گاز مایع بایستی بر نحوه توزیع این سیلندرها نظارت بیشتر و با توزیع گاز مایع خارج از شبکه به جد برخورد کنند.

امیدواریم وعده های مسوولان برای گاز رسانی به تمامی مناطق شهری زاهدان به زودی محقق تا یک صف از صف های انتظار مردم این منطقه کم شود.