میزبانی به رسم مهربانی / ورود زائران اربعین از مرز میرجاوه به سیستان و بلوچستان

زائران پاکستانی از مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان وارد ایران می شوند و پس از سفر به مشهد و قم در نهایت از مرز شلمچه وارد عراق و راهی کربلا می شوند

 

امسال نیز مانند سنوات گذشته مردم شریف شیعه و سنی سیستان وبلوچستان آغوش باز کرده اند تا شرف میزبانی را به کمال رسانده و میزبانانی خونگرم برای زائران پاکستانی باشند.
زائرانی که با تحمل مشقات و سختی های بسیار از کشور پاکستان و از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان و بلوچستان می شوند.

تعداد مواکب و ایستگاه های صلواتی افزایش پیدا کرده و خیل عظیمی از مردم سراسر کشور به ویژه شهروندان سیستان وبلوچستان اعلام آمادگی کرده اند تا سهم خود را در این میزبانی ادا کنند.

ستاد مردمی اربعین نیز صرفاً به منظور هم افزایی کمک های مردمی و سامان دهی به نذورات و خدمات شهروندان اعلام موجودیت کرده و مردم؛ گردانندگان اصلی آن هستند.

مردمی که شاید خودشان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند اما از همه چیز گذشته و به عشق امام حسین (ع) میزبانان زائران امام حسین (ع) هستند به طوری که این منطقه مرزی به مرز مهرورزی خادمان اباعبدالله الحسین(ع) تبدیل شده است.

زوار پاکستانی در طول سال از طریق مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان وارد کشور می شوند که این ورود در ایام محرم به ویژه اربعین رشد چشمگیری پیدا می کند.