کار با کارت خوان و آموزش در دانشکده پزشکی / نامه وارده از یکی از عوام الملک به جناب مستطاب رییس سازمان امور مالیاتی

احتراما پیرو نامه مورخه ۹۸/۵/۲۶ جناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندی، رییس کل محترم سازمان نظام پزشکی و در راستای اینکه این روزها گویا قرار است علما به همدیگر نامه بنویسند و بعد هم‌ عده‌ای در طرفداری از یکی از علما علیه آن یکی عالم نامه بنویسند، ما هم که از عوامیم تصمیم گرفتیم در ادامه نامه یکی از خواص به شما، نامه‌ای بنویسیم

جناب آقای دکتر امیدعلی پارسا،
رییس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور،

احتراما پیرو نامه مورخه ۹۸/۵/۲۶ جناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندی، رییس کل محترم سازمان نظام پزشکی و در راستای اینکه این روزها گویا قرار است علما به همدیگر نامه بنویسند و بعد هم‌ عده‌ای در طرفداری از یکی از علما علیه آن یکی عالم نامه بنویسند، ما هم که از عوامیم تصمیم گرفتیم در ادامه نامه یکی از خواص به شما، نامه‌ای بنویسیم.
و اما بعد، گویا قرار بوده همکاران شما برای همکاران آقای دکتر ظفرقندی دوره آموزش نصب و استفاده از کارتخوان برگزار کنند. البته این فعالیت ارزنده که در حکم نشر علم در جامعه پزشکی کشور است خیلی پسندیده می‌باشد اما استدعا دارم قبل از برگزاری دوره مذکور، فهرست اسامی پزشکان ثبت‌نام شده را به وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری ارسال نمایید تا نسبت به بررسی سوابق تحصیلی نامبردگان اقدام عاجل به عمل آید. شما که غریبه نیستید، این روزها برای معالجه گلاب به رویتان، باد فتق یا معاینه پروستات هم که به مطب برخی پزشکان بروید با ده پانزده نوع تجهیز کامپیوتری و عجیب و غریب شما را معاینه می‌کنند و بابت هر کدام هم موظفید مبالغی را پرداخت کنید که بعضی مواقع شمارش اسکناس‌های آن هم سخت می‌شود. البته دقیقا مشکل اینجاست که این عزیزانمان آنقدر سرگرم یاد گرفتن نحوه کار با این دستگاه‌ها بوده‌اند که فرصت نکرده‌اند کار کردن با کارتخوان را یاد بگیرند و به همین خاطر بیماران محترم یا باید پول نقد داشته باشند یا باید به حساب منشی، همسر، فرزند یا سایر بستگان سببی و نسبی پزشک محترم، واریز اینترنتی انجام دهند. نگرانی اینجاست که پزشکی که کار با کارتخوان را بلد نیست چطور موفق به گذراندن دروس دوره پزشکی شده و چگونه با آن دستگاه‌های عجیب و غریب، بیماران را معاینه می‌کند و این خطر وجود دارد که فردی که برای معاینه پروستات به مطب پزشک مراجعه کرده است، ناگهان متوجه شود که دوقلو باردار است.
همچنین این نگرانی برای پزشکان محترم وجود دارد که به دلیل عدم آشنایی با نحوه کار کارتخوان از تامین مایحتاج روزمره خود هم باز بمانند. چرا که این روزها، خرید هر کالایی، اعم از ماست و خاویار بادنجان تا سنجد و عناب و تخمه کدو یا حتی سنگ پا، با استفاده از کارتخوان انجام می‌شود و عزیزان پزشک اگر این مهارت پیچیده را بلد نباشند ممکن است دچار سوءتغذیه یا عریانی شوند.
در پایان هم عرض می‌شود که شنیده شده پزشکان عزیز مانند بعضی از تاجران مظلوم جامعه، دلواپسند که اگر کار با کارتخوان را یاد بگیرند، مجبور شوند مالیات هم بدهند. به نظرم به ایشان اطمینان بدهید که تا زمانی که جنابعالی و همکارانتان، مرد و مردانه از کارگران و کارمندان و کاسبان خرده‌پا مالیاتشان را می‌گیرید، توسعه کشور محتاج اخذ مالیات از افراد پردرآمد نیست. خوب است عزیزان شب‌ها راحت بخوابند. راستی اگر برای تدریس دوره آموزشی کار با کارتخوان، دچار کمبود مدرس شدید، بفرمایید تا نسبت به ساماندهی دوستان عزیزمان در صنوف مختلف برای تدریس در دوره‌ها اقدام و نهضت سوادآموزی جدید را با شعار “ایران را سراسر با کارتخوان آشنا کنیم” راه‌اندازی نماییم.
زیاده عرضی نیست.
الاحقر
عوام‌الملک