هنرمندی که سهمش خاک خیابان شد / گزارش از هنرمند توان یابی که دستفروشی می کند

اما مدت کوتاهی بعدازاین همه افتخارات، سبزواری‌ها این هنرمند را کنار خیابان در حال دست‌فروشی می‌بینند.خودش می‌گوید از فرمانداری و بهزیستی تا دفاتر نمایندگان مجلس، همه‌جا را رفته است و به در بسته خورده است.

• بیش از ۲۰ سال بازیگری و حضور فعال در تئاتر
• بازی در چندین فیلم کوتاه و نیمه بلند سینمایی و حضور در صداوسیما
• حضور در جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای و کشوری
• حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر هندوستان در شهر کوتاک و فستیوال تئاتر لبنان
• مقام اول جشنوارهٔ استانی معلولین پویش
• مقام نخست کارگردانی چهارمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کویر
• بازیگر منتخب مرد در جشنواره تئاتر استانی رضوان خراسان رضوی (جشنواره غیر مرتبط با حوزه معلولین)
و در نهایت دست‌فروشی کنار خیابان!
این خلاصه‌ترین بیوگرافی ممکن از مجید خسروی، هنرمند سبزواری است که اصرار دارد به او نگوییم معلول و «هنرمند دارای توانمندی‌های خاص» خطابش کنیم.
خسروی ۳۳ ساله از سال ۷۵ و در سن پایین وارد عرصه هنر و تئاتر می‌شود. حضور در صحنه تئاتر را با بازیگری شروع می‌کند و بعدها نویسندگی و کارگردانی را هم تجربه می‌کند.
تئاتر «دو قلوپ رنگ سیاه» به کارگردانی مجید خسروی، جوایز مختلف چهارمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کویر را درو می‌کند؛ مقام نخست کارگردانی، مقام نخست بازیگری مرد، مقام نخست طراحی پوستر، مقام نخست طراحی صحنه و تقدیر از بازیگر زن.
اما مدت کوتاهی بعدازاین همه افتخارات، سبزواری‌ها این هنرمند را کنار خیابان در حال دست‌فروشی می‌بینند.
خودش می‌گوید از فرمانداری و بهزیستی تا دفاتر نمایندگان مجلس، همه‌جا را رفته است و به در بسته خورده است.
برای این گزارش با رضا شجاع مقدم (رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار) و مسعود پسندیده (رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار) گفتگو کردیم.
مرضیه کسرایی، رئیس اداره بهزیستی سبزوار هم در سبزوار نبود؛ اما در پاسخ تلفنی به «شما رسانه» اعلام کرد، منابع مالی این اداره در حال حاضر به گونه‌ای نیست که بتوانیم به مددجویان کمک زیادی داشته باشیم. اداره بهزیستی سعی در توانمندسازی معلولین دارد و در این مسیر تسهیلاتی جهت حرفه‌آموزی و وام اشتغال به مددجویان اعطا می‌کند.