ایستگاه های دوچرخه جایگزین نوستالژی خرید دوچرخه

متاسفانه در سال‌های اخیر و به ویژه امسال، تهیه این وسیله نقلیه سالم و پاک در بین خانواده‌های قشر متوسط و پایین جامعه دشوار شده است و می توان گفت دلیل اصلی این مسئله، افزایش بی سابقه قیمت دوچرخه در کشورمان است

وحید پوررضوی

همه ساله دوچرخه سواری و خرید دوچرخه از تفریحات سالم کودکان و نوجوانان در فصل تابستان به شمار می رود که مورد توجه خانواده‌ها نیز قرار می‌گیرد.

متاسفانه در سال‌های اخیر و به ویژه امسال، تهیه این وسیله نقلیه سالم و پاک در بین خانواده‌های قشر متوسط و پایین جامعه دشوار شده است و می توان گفت دلیل اصلی این مسئله، افزایش بی سابقه قیمت دوچرخه در کشورمان است.

ناتوانی خرید دوچرخه باعث شده است تا تنها چشم امید کودکان و نوجوانان فقیر به ایستگاه های دوچرخه سطح شهر تبریز دوخته شود که آنها‌ نیز فعلاً تعطیل هستند.

این امر باعث شده است دیگر رنگ و بوی تفریحی به نام “دوچرخه سواری” در بین کودکان و نوجوانان ایران جایی نداشته باشد زیرا تهیه آن برای خانواده های کم درآمد غیرضروری به نظر می آید.

دوچرخه نه تنها در بین کودکان و نوجوانان، بلکه در بین افراد بزرگسال جهت انجام امور جاری و کاری روزانه با وجود ترافیک خیابان ها، وسیله نقلیه ساده و مقرون به صرفه تلقی می شود زیرا در دنیای مدرن امروز، مردم رفته رفته از اتومبیل فاصله می گیرند.

اکثریت فروشندگان دوچرخه در تبریز، تابستان امسال را بی رونق و کساد قلمداد می‌کنند… آنها می‌گویند که فروش دوچرخه بسیار کم شده که آن هم از افزایش ۵۰ درصدی قیمت ها ناشی می شود، زیرا به طور مثال قیمت سایز ۱۲ دوچرخه که در سال گذشته ۱۲۰ هزار تومان بود امسال به ۸۵۰ هزار تومان رسیده است، سایز ۲۶ هم که در بین جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است در سال گذشته یک میلیون و دویست هزار تومان بود که امسال به سه میلیون تومان افزایش یافته و این ارقام حتی بسته به کیفیت و برند آنها تا ۶ میلیون تومان هم در تغییر هستند.

این در حالی است که تمام دوچرخه های موجود در کشور ساخت چین بوده و ایران در این زمینه هیچگونه تولیدی ندارد تا بتواند بدون توجه به نوسانات ارزی قیمت دوچرخه را تنظیم نموده و علاقه مندان با آرامش خاطر به ورزش و تفریح سالم بپردازند.