تماشاخانه هامون در مسلخ

تماشاخانه هامون رشت به عنوان تنها تماشاخانه خصوصی شهر رشت در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.خبری کوتاه و بسیار ناگوار برای اهالی و مردم اهل فرهنگ شهر رشت که حالا باعث نگرانی بسیاری از هنرجویان این عرصه در شهر رشت شده است

تماشاخانه هامون رشت به عنوان تنها تماشاخانه خصوصی شهر رشت در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.خبری کوتاه و بسیار ناگوار برای اهالی و مردم اهل فرهنگ شهر رشت که حالا باعث نگرانی بسیاری از هنرجویان این عرصه در شهر رشت شده است.

تماشاخانه هامون در ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۶ با حضور اهالی فرهنگ و هنر در شهر رشت افتتاح شد .این تماشاخانه در بخش خصوصی، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت «محمدامین رضامند» و با همت «حسن معجونی » از بزرگان عرصه تئاتر کشور فعالیت خود را آغاز کرد. این تماشاخانه با ظرفیت ۲۶۰ نفر و دارای سن نمایش با ابعاد ۱۰در۱۱ متر، دارای اتاق فرمان مجهز، فضای پشت صحنه با ۴ اتاق مجزا و پارکینگ اختصاصی واقع در رشت، خیابان سعدی، خیابان شهید فرقان بین، جنب هلال احمر استان گیلان واقع شده بود و اکنون به نظر می رسد این همجواری با اداره هلال احمر برای این تماشاخانه خصوصی دردسرساز شده است.
چرا که بر اساس توضیحات مدیر این تماشاخانه در حالی که به همه تعهدات خود در قبال صاحب ملک عمل کرده است حالا همجواری ملک با ساختمان هلال احمر استان گیلان دلیل اصلی تلاش ها برای تخلیه ای تماشاخانه است.

امین رضامند مدیر تماشاخانه هامون در رشت در صفحه شخصی اینستاگرام خود در همین باره نوشته بود؛ دو سال از حضور ما در رشت گذشت و تماشاخانه هامون تمام سعی و تلاش خود را مبنی بر ارتقای سطح فرهنگ و هنر این شهر داشت و با جرات میتونیم بگیم که برای این هدف تمام تلاشمون رو کردیم اما طی این مدت با فشار برخی همسایگان و ارائه استشهاد محلی به هلال احمر، ما را محکوم به برهم زدن نظم عمومی و عدم رعایت شئونات اسلامی از طرف مخاطبان تئاتر می‌کنند این موضوع باعث شد هلال احمر نوشت، قرارداد تموم شده، تخلیه کنید.
با توجه به آن چه رخ داده است و همچنین شرایطی که برای اکنون برای تنها تماشاخانه خضوضی شهر رشت و همراهان جوان آن پیش آمده است حالا باید منتظر ماند تا چه بر سر آینده این تماشاخانه خواهد آمد و آیا مسولان بخش فرهنگی استان به کمک این تماشاخانه خواهند آمد یا باید شاهد تعطیلی این محیط فرهنگی باشیم.

خبرنگار : مرجان قربانی فر
دبیر : میرا قربانی فر