۴۰ درصد ازدواج‌های مردم کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ منجر به طلاق شده‌!

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰سال پیش به ازای هر ۱۰ ازدواج در استان تنها یک مورد طلاق داشته ایم اما در سال ۹۶ به ازای هر ۱۰ ازدواج ۴ مورد به طلاق منجر شده است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۲۵ درصد ازدواج‌های این استان در سال ۹۶ منجر به طلاق شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی محمدی در نشست شورای راهبردی جمعیت استان افزود: مهمترین چالش‌های جمعیتی این استان توزیع نامناسب جمعیت در فضای جغرافیایی استان است.

وی اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از جوان ترین استانهای کشور است و با افزایش جمعیت فعال و نرخ بیکاری مواجه شده است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت طلاق در سطح استان خاطرنشان کرد: ۱۰سال پیش به ازای هر ۱۰ ازدواج در استان تنها یک مورد طلاق داشته ایم اما در سال ۹۶ به ازای هر ۱۰ ازدواج ۲٫۴ مورد به طلاق منجر شده است.

محمدی تصریح کرد: براساس این آمار حدود ۲۵ درصد ازدواج‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ منجر به طلاق شده که این وضعیت موضوعی جدی است.

وی در خصوص وضعیت مهاجرت در استان گفت: مهاجرت از روستا به شهر داریم، بیشترین نرخ رشد مهاجرت استان مربوط به شهرستان بویراحمد است بطوریکه در ۶ ماهه امسال ۳۰هزار نفر به این شهرستان مهاجرت کرده‌اند.