بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر

برای خط آهن قزوین – رشت با ۱۸۵ کیلومتر ریل گذاری، ۸ ایستگاه، ۲۸ کیلومتر تونل، ۹ کیلومتر پل و ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری بیش از هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی هزینه شده و ارزش فعلی این طرح حدود ۶ هزار میلیارد تومان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پایان طرح احداث خط آهن قزوین – رشت و آماده بهره برداری از آن حداکثر تا ۱۰ روز آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، خیرالله خادمی امروز در حاشیه بازدید از ایستگاه مرکزی خط آهن رشت گفت: برای خط آهن قزوین – رشت با ۱۸۵ کیلومتر ریل گذاری، ۸ ایستگاه، ۲۸ کیلومتر تونل، ۹ کیلومتر پل و ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری بیش از هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی هزینه شده و ارزش فعلی این طرح حدود ۶ هزار میلیارد تومان است.

وی افتتاح این طرح را زمینه تحقق کریدور نوستراک یا شمال جنوب دانست و گفت: این مسیر از رشت در دو جهت، یکی بسوی انزلی و دیگری تا آستارا پیش خواهد رفت تا علاوه بر اتصال به بندر انزلی، زمینه ی تحقق مسیر ریلی نوستراک مهیا شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خط آهن قزوین – رشت را به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک منحصر دانست و ادامه داد: فراهم شدن امکان حمل ۱۰ میلیون مسافر و ۲۰ میلیون تن کالا در سال دستاوردی است که موقعیت ترانزیتی و منطقه‌ای کشور را به نحو چشمگیری ارتقاء خواهد داد.

وی همچنین از پیشرفت ۲۵ درصدی فاز نخست خط آهن رشت – انزلی خبر داد و افزود: ساخت خط آهن این مسیر ۴۰ کیلومتری در دو فاز طراحی شده و در فاز دوم آن نیز پیمانکار مستقر است و پیش‌بینی می شود در یک دوره سی ماهه به اتمام برسد.

خادمی تصریح کرد: با اتصال خط آهن قزوین-رشت به انزلی زمینه ی تحقق نوستراک از طریق دریای خزر مهیا می شود و ترانزیت کالا از شبه قاره ی هند به روسیه و اروپای شمالی انتقال می‌یابد.