سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در صفادشت کرج/۷ کشته و یک مصدوم تا این لحظه

اورژانس تهران از سقوط هواپیما بوئینگ ۷۰۷ حوالی صفادشت تهران خبر داد.

به گزارش شما رسانه به نقل از ایلنا، تاکنون یک بالگرد، ده آمبولانس و دو اتوبوس – آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند. گفته می‌شود هواپیما از نوع باربری بوده است و به سمت فرودگاه پیام کرج درحال پرواز بوده است. هواپیمای سانحه دیده ده سرنشین که شامل خدمه پروازی هستند، داشته است.

گفته می‌شود هواپیمای باری۷۰۷ از بیشکک قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام در حال حرکت بوده است که خلبان به اشتباه در فرودگاه فتح کرج فرود آمده است.

گفته می‌شود؛ هواپیمای ۷۲۷ متعلق به نیروی هوایی ارتش به دلیل عدم کنترل در فرودگاه فتح فرود آمده است اما از آنجا که باند این فرودگاه مناسب نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر نیست، خلبان نتوانسته هواپیما را کنترل کند.

این هواپیما پس از طی مسافتی در باند با دیوار فرودگاه اصابت کرده و پس از انفجار، وارد محوطه شهرک مسکونی در جوار این فرودگاه می‌شود.

گفته می‌شود خلبانان این هواپیما زنده است. ۶ گروه امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

مهدی مهرپرور (مدیرکل بحران استان البرز) به گفت: تاکنون اطلاعات دقیقی از تعداد اجساد نداریم و در حال انتقال آنها توسط نیروهای امدادی هستیم.به گفته وی، عملیات اطفای حریق و جستجوی اجساد و مصدومان در حال انجام است.

به گفته شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات تا کنون دو جنازه از هواپیما بیرون کشیده شده است. تیم‌های ما در منطقه هستند و اینکه هواپیما به واحدهای مسکونی برخورده کرده باشد، مشخص نیست و در حال بررسی است. فعلا در این منطقه آمار مصدومی گزارش نشده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور گفت: تاکنون یک مصدوم و یک جسد از داخل هواپیما بیرون آورده‌ایم. به گفته اظهارات این مصدوم سرنشینان هواپیما ۱۶ نفر بوده‌اند.

به گزارش ایسنا این حادثه تا کنون ۷ کشته و یک مصدوم داشته است.