رشد ۲۰ درصدی جمعیت بویراحمد در هر سال

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: این شهرستان بعلت مهاجرت سالانه ۲۰ درصد رشد جمعیت دارد.

به گزارش شمارسانه به نقل از ایسنا، شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد گفت: امسال ۱۳ هزار دانش‌آموز دانش‌آموزان این شهرستان اضافه شده. شهر یاسوج ۶۵ هزار نفر جمعیت حاشیه نشین دارد که مشکلاتی در این زمینه ایجاد شده است.

به گفته او ۱۴۴ هزار نفر از جمعیت این بویراحمد در ۵۷۹ روستای دارای سکنه زندگی می‌کنند. تکمیل نبودن طرح‌های هادی روستایی مهمترین مشکل این روستاهاست. همین مساله نیز باعث مهاجرت به شهر می‌شود. ۳۸ هزار نفر از عشایر استان نیز در شهرستان بویراحمد قرار دارند. آنها نیز به علت خشکسالی و خشک شدن چشمه‌ها با مشکلاتی مواجهند.

وی بیان داشت: نرخ بیکاری در بویراحمد ۱۳ درصد است. یاسوج به عنوان مرکز شهرستان بویراحمد و مرکز استان با مشکلات زیرساخت‌های شهری مواجه است. زیرساخت‌های شهری یاسوج متناسب با جمعیت آن نیست و باعث مشکلاتی شده است.

به گفته کناری استیجاری بودن فضاهای آموزشی از دیگر مشکلات بویراحمد است. درحال حاضر ۱۵۰۰ کلاس در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد از بخاری نفتی استفاده می‌کنند.

او گفت: گازرسانی به روستاها، اصلاح شبکه آب یاسوج، ایجاد کمپینگ‌های اقامتی، آسفالت معابر شهرستان، تل کابین یاسوج، پارک آبی و هتل ۴ ستاره یاسوج نیازمند توجه و کمک هستند.