کمپ ترک اعتیاد یا اردوگاه نازی‌ها!

اخیراً دادستان فردیس با انتشار عکسی در کانال خود از وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد فردیس انتقاد و با تشبیه یکی از این کمپ‌ها به اردوگاه‌های نازی خواستار بهبود اوضاع این کمپ‌ها شده است.

به گزارش شمارسانه به نقل از ایسنا، جهانشاهلو دادستان فردیس: بسیاری از افراد حاضر در این کمپ‌ها از زندگی سیر شده‌اند. سه نفر را که به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته بودند از این کمپ خارج کرده‌اند.

وی عنوان کرد: از هفته قبل دو نفر از همکاران اداری و قضایی اعلام تمایل کردند تا از کمپ‌های سطح شهر بازدیدهای غیرمترقبه داشته باشیم. عکس‌هایی را از وضعیت کمپ‌ها ارسال کردند که به حال خودم تاسف خوردم و عذاب وجدان دارم که چرا کوتاهی کرده‌ام.

او عکسی را منتشر کرده و گفته: این عکس‌ها مربوط به دو تا کمپ مثلا نمونه شهرستان است. در عکس سمت راست مجوز گاوداری را هم قطعا نمی‌دهند اما زیر نظر بهزیستی دارد فعالیت می‌کند. در کمپ دیگر که خودم بازدید کردم شبیه اردوگاه‌های نازی است از ساعت ٩:٣٠ دقیقه صبح کار را شروع می‌کنند. آن هم بر روی کف سرامیک و تا ساعت ١١ شب بسته بندی کارتن انجام می‌دهند. ٢٠ عدد تخت دارد اما ١٢٠ نفر را در این ۴ دیواری که فقط یک سقف دارد جا داده و دارد استثمار می‌کند.

سید جواد موسوی، رییس اداره بهزیستی فردیس در پاسخ به این اظهارات گفت: ناچار به پذیرش بیش از ظرفیت در این مجموعه‌ها هستیم.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲ کمپ اعتیاد در فردیس فعال است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تاکنون اعتراض و شکایتی مبنی بر عملکرد نامناسب کمپ‌های اعتیاد فردیس به دست ما نرسیده است.

وی افزود: از نظر بهزیستی مشکلی درفرایند اداره این کمپ‌ها وجود ندارد مگر اینکه مواردی به صورت مکتوب و مستند از سوی مراجع ذیربط یا مردم ارائه شود.

موسوی گفت: تیم نظارت بر فعالیت کمپ‌های اعتیاد متشکل از کارشناس بهزیستی، کارشناسی شورای هماهنگی و کارشناس دادگستری است. آنها هر ماه یک بار به صورت سرزده به این کمپ‌ها سر می‌زند.