پرداخت بخشی از حقوق معوق کارکنان بیمارستان‌ امام خمینی کرج تا هفته آینده

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: تا پایان هفته آینده بخشی از حقوق معوق کارکنان بیمارستان‌ امام خمینی (ره) پرداخت می‌شود.

به گزارش شمارسانه به نقل از ایسنا، خسرو ارتقایی در رادیو البرز گفت: در هفته اخیر چندین جلسه جهت بررسی مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) با حضور سرپرست استانداری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نهادهای ذی‌ربط برگزار شده است.

وی برخی مشکل این بیمارستان را ناشی از دولتی شدن تعرفه‌ها عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۷ تعرفه بیمارستان امام خمینی (ره) ۱۰۰ درصد دولتی شده در حالی که مانند سایر بیمارستان‌های دولتی نمی‌تواند از بودجه دولتی استفاده کند چون زیر نظر سازمان همیاری شهرداری‌های استان است.

او گفت: دولتی شدن نرخ تعرفه‌های بیمارستان، عامل کاهش درآمد و بروز مشکلات است.

وی با بیان اینکه پرداختی‌های کارکنان و پرسنل بیمارستان امام خمینی در ۷ ماه اخیر به تاخیر افتاده که علت آن کمبود نقدینگی بوده است، اظهار داشت: طی هفته‌های آینده این پرداختی‌ها انجام می‌شود که اولویت نخست ما حقوق‌های عقب مانده پرسنل بیمارستان‌ است.

وی ادامه داد: مقرر شد در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تامین مالی را از طریق بودجه شهرداری‌های کرج و فردیس تامین کنند تا بیمارستان بتواند از این بحران مالی عبور کند.

این مسئول بیان کرد: این شهرداری‌ها می توانند با تصویب در شورای شهر بخشی از حق عضویتشان در سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها را پرداخت کنند تا برنامه تامین مالی بیمارستان امام خمینی (ره) از این طریق عملیاتی شود.

معاون استاندار در پاسخ به اینکه آیا واگذاری بیمارستان می‌تواند مشکلات موجود را حل کند، افزود: بله مشکلات مالی بیمارستان با واگذاری حل خواهد شد؛ دیروز هم جلسه‌ای برای بررسی موضوع واگذاری با دانشگاه علوم پزشکی و سازمان همیاری‌ها و بنیاد شهید برگزار شد و مقرر شد ابتدا مشکلات معوقه بیمارستان حل شود.