پلی که ۱۶ سال در حال ساخت بود و در ۵ ماه فرو ریخت

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با عاملان ریزش پل سوم بشار پس از انجام کار کارشناسی و شناسایی برخورد می‌شود.

به گزارش شمارسانه به نقل از ایسنا، هجیر افشون در نشست بررسی وضعیت پل سوم بشار، افزود: این نشست با هدف ارائه راهکار برای ساماندهی وضعیت این پل برگزار شد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته حقیقت یاب علت ریزش پل سوم بشار، اظهارکرد: بخشی از پل به علت بارندگی های اخیر ریزش کرده است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بهره برداری از این پل بخشی از گره ترافیکی مرکز استان برطرف شده بود که تیمی متشکل از مهندسان خبره برای رفع موانع به وجود آمده تشکیل شده است و پس از انجام کارهای کارشناسی شده نتیجه آن در اختیار عموم قرار می گیرد.

افشون تصریح کرد: دفتر فنی از گذشته تاکنون مکاتبات بسیاری در خصوص ایمن سازی و تثبیت این پل داشته است و همواره برای حفاظت از جان مردم به صورت ویژه وضعیت آن را رصد می‌کند.

بغلک جنوب غربی پل سوم بشار بر اثر بارندگی‌های اخیر آسیب دیده و خاک بغلک پل را آب برده است. فاز اول پل سوم بشار پس از حدود ۱۶ سال در خرداد ماه سال جاری بهره برداری شد و زیر بار ترافیک رفته بود. این پل به طول ۱۳۰متر و دارای ۲ دهانه ۲۵ متری و ۲دهانه ۴۵ متری است که ۲ باند رفت و برگشت با عرض هرکدام ۱۱ متر دارد.

با بهره‌برداری از پل سوم بشار ترافیک در سطح شهر یاسوج به طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافت و ساخت این پل نقش مهمی در پدافند غیرعامل این شهر ایفا کرده به‌ طوری‌ که بار ترافیکی قسمتی از شهر یاسوج را که اکنون بر روی پل‌های شماره یک و دو است کم می‌کند.