درباره شما رسانه

تعریف از رسانه روز به روز در حال تغییر است. همینطور تعریف از خبر و خبرنگار!

امروزه «شهروند خبرنگار » که ترکیب جدیدی در عرصه اطلاع رسانی است، مورد توجه جامعه و اهالی حرفه ای رسانه قرار گرفته است. شهروندانی که تا پیش از گسترش فناوری و همه گیر شدن ابزارهای ارتباط جمعی ساده ای مانند موبایل های هوشمند‍، تبلت، کامپیوترهای جیبی و … مخاطبان رسانه هایی مانند روزنامه ها ، رادیو و تلویزیون های جهان بودند، حالا به سادگی تمام می توانند خبری را منتشر کنند که بازدید و بازتابش از یک رسانه رسمی هم بیشتر باشد.

اساتید روزنامه نگاری به این افراد «شهروند خبرنگار» می گویند.

«شما رسانه» درست بر پایه چنین اتفاقی شکل گرفته است. آنطور که از نام این پایگاه خبری پیداست، در «شما رسانه» قرار است، «شما» رسانه باشید و خودتان رویدادهای پیرامون تان را گزارش کنید. قرار است همه با هم و در کنار هم یک گروه حرفه ای پر جمعیت بسازیم تا هر شهروند، یک رسانه باشد.

شما می توانید با ابزارهای ساده ای که در اختیار دارید، اتفاقاتی را که می بینید، ثبت کنید و آن را به شکلی بسیار ساده در اختیار ما قرار دهید تا گروه حرفه ای ما آن را تبدیل به گزارشی دیدنی و جذاب کند و با نام و تصویر شما آن را منتشر کنیم. گروه حرفه ای «شما رسانه» که خبرنگاران باسابقه مطبوعات هستند، گزارش های ارسالی شما را به بهترین نحو ارائه می دهند تا این گزارش ها بهتر دیده شوند.

آنچه برای ما بیش از هر چیز اهمیت دارد، روایت دست اول از حادثه ای است که در نزدیکی شما رخ می دهد. با این حال این را بدانید؛ به عنوان یک شهروند مسئول که می خواهد در فرایند اطلاع رسانی مشارکت داشته باشد، باید به قوانین و اصول و قواعد جاری کشور و همینطور اصول حرفه ای روزنامه نگاری آشنا باشید و به طور صریح به آن احترام بگذارید.

برای نمونه شما به عنوان یک شهروند، تصاویر خود از رویدادهای پیرامون تان را با لحن و بیان خودتان برای ما می فرستید. اگر نیاز به توضیح و بررسی بیشتر باشد، ما آن را تکمیل می کنیم اگر نیازی نداشته باشد، همان تصاویر با بیانی حرفه ای ولی به صورت کاملا طبیعی در سایت مورد استفاده خواهد بود.

«شمارسانه» از ابتدای کار خود توجه ویژه ای به موضوع حق الزحمه همکاران داشته. بر این اساس با در نظر گرفتن ساز و کار اثرگذاری، حق الزحمه همکاران ارجمند را به صورت آنی پس از انتشار خبر پرداخت می کند.

«شمارسانه» از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید و همکاران با سابقه مطبوعاتی مهارت های روزنامه نگاری را به همکاران آموزش می دهد.

شما می توانید در سه سطح با «شمارسانه» همکاری داشته باشید. برای آغاز همکاری با ما از طریق این لینک درخواست خود را ثبت کنید.

«شمارسانه» دارای پروانه انتشار به شماره ۷۹۳۲۶ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.